STRACHY NA LACHY 
Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno, która zagrała na naszym festiwalu w zeszłym roku 🙂
Teraz po drugi zobaczycie Grabaża, ale w wydaniu Strachy Na Lachy 🔥
Strachy grają różne odmiany rocka.
Pod koniec 2003 roku ukazała się pierwsza płyta bandu, Strachy na Lachy. W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem „Piła Tango". Wiosną 2006 roku zapadła decyzja o podjęciu prac nad projektem „Kaczmarski" – zamierzeniem grupy była próba zmierzenia się z piosenkami, do których słowa napisał jeden z najsłynniejszych polskich bardów – Jacek Kaczmarski. Zimą 2006 roku szef lubińskiego CK Muza, Marek Zawadka, proponuje Grabażowi przygotowanie specjalnego programu koncertowego z piosenkami polskimi z lat 80tych. Tak powstał projekt „Zakazane piosenki".
Płyta „Autor" ukazała się w 2007r. i odniosła wielki sukces.
1 czerwca 2009 roku grupa rozpoczęła nagrywanie swojego piątego albumu, „Dodekafonia". Z uwagi na morze wulgaryzmów, które pojawiają się w piosence "Żyję w kraju" zespół był przekonany, że robi singla tylko do internetu. Utwór ochoczo podchwyciły stacje radiowe czyniąc go jednym z singli roku. Na Liście Przebojów Programu Trzeciego utwór został numerem 1.
11 stycznia 2013 na antenie radia Eska Rock miał premierę singiel „I can't get no gratisfaction". Był on zwiastunem szóstej płyty zespołu, która nosiła tytuł !To! i ukazała się 9 lutego 2013.
Na kolejne, premierowe piosenki grupy przyszło czekać blisko cztery lata. 29 września 2017 roku ukazał się szósty studyjny album „Przechodzień o wschodzie". Muzyka z tej płyty, klimatem nawiązuje do pierwszego wydawnictwa grupy.
W 2020 roku, w czasie pandemii, Grabaż napisał nowe piosenki, które składają się na najnowszy album Strachów „Piekło". Płytę wyprodukowali Sławek Pietrzak i Andrzej Izzy Izdebski. Album zmienił nieco dotychczasowe brzmienie zespołu. Dużo więcej jest na krążku brzmień elektronicznych i klawiszów niż gitar. Piekło pomagają promować dwa klipy wyreżyserowane przez Sławka Pietrzaka – „Niebotyczne niebowstąpienie" oraz „Zachmurzony w tobie". Premiera płyty odbyła się 1 października 2021 roku.

 

LYSKI ROCK FESTIVAL
44-295 Lyski, ul. Dworcowa 1a
Plac przy Urzędzie Gminy Lyski

Przydatne linki